Ekonomi

Oppenheimer hedefi 54 dolara yükseltince Crinetics hisseleri yükseldi

Çarşamba günü Oppenheimer, Crinetics Pharmaceuticals (NASDAQ:CRNX) için Outperform notunu korudu ve fiyat hedefini $48.00’dan $54.00’a yükseltti. Bu ayarlama, şirketin karsinoid sendrom için oral paltusotin tedavisi için umut verici üst düzey Faz 2 sonuçlarının açıklanmasını takip ediyor. Sonuçlar, ilacın sendromun temel klinik özelliklerinin sıklığını ve şiddetini azaltmadaki etkinliğini gösterdi.

Analist, bu olumlu sonuçların Aralık ayındaki cesaret verici ara analizin üzerine inşa edildiğini vurguladı. Paltusotin için yaklaşan Faz 3 dozlamasının yıl sonuna kadar başlaması bekleniyor. Birincil sonlanım noktası FDA ile yapılacak görüşmelerden sonra belirlenecek olsa da, çalışmanın diğer tedavilerden geçiş yapan hastaların yanı sıra daha önce tedavi görmemiş hastaları da içermesi beklenmektedir.

ABD’deki karsinoid hasta nüfusunun üçte ikisi şu anda tedavi edilmediğinden ve pazarın değeri yaklaşık 1 milyar dolar olduğundan, paltusotin için potansiyel pazar önemlidir. Analist, paltusotinin sadece enjekte edilebilir tedavilerin yerini almakla kalmayıp aynı zamanda karsinoid sendrom için tedavi pazarını da genişletebileceğini öngörmektedir.

Crinetics’in paltusotine’i için daha fazla iyimserlik, bu ayın sonlarında beklenen PATHFNDR-2 deneme sonuçları ile geliyor. Bu sonuçlar paltusotine’in akromegali endokrin tedavi pazarındaki lider konumunu sağlamlaştırabilir. Fiyat hedefinin 54 dolara yükseltilmesi, karsinoid sendrom tedavisinde paltusotine için daha yüksek satış tahminlerini yansıtıyor ve Outperform derecelendirmesini güçlendiriyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

mecitozuajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu